מדיניות ההשקעה

ניהול IRA

  • מוטי זייץ
  • 03/02/2019

 

לרבים מאיתנו יש קרן השתלמות. מעסיקים רבים במשק מציעים קרן השתלמות כחלק מתנאי ההעסקה, וגם עצמאים רשאים להפקיד מדי שנה סכומים לקרן השתלמות. קרן ההשתלמות מנוהלת על ידי חברת ניהול השקעות, ויתרונה הגדול הוא בכך שהרווחים על הכספים המנוהלים בה פטורים ממס.
הבעיה העיקרית בקרן ההשתלמות היא חוסר גמישות וחוסר שקיפות של המוצר. קרנות ההשתלמות מציעות מספר מצומצם יחסית של מסלולי השקעה שלא תמיד מאפשר התאמה מרבית לצרכי הלקוח.
בנוסף, קרנות ההשתלמות אינן מוצר שקוף. אין שום אפשרות לדעת בזמן אמת במה קרנות ההשתלמות משקיעות. בעצם מדובר ב"קופסה שחורה" וללקוח אין יכולת לדעת היכן בדיוק כספו מושקע.
נקודה חשובה נוספת היא חוסר ניצול מיטבי של הטבות המס שקרן ההשתלמות מציעה. ניקח לשם הדוגמה לקוח שיש לו תיק השקעות מנוהל וגם קרן השתלמות מנוהלת. ברוב המקרים, קרן ההשתלמות תכיל רכיב מנייתי מוגבל, וכך גם תיק ההשקעות המנוהל. מצב זה מוביל לאי ניצול אופטימאלי של הטבות המס שקרן ההשתלמות מציעה מכיוון שלאורך זמן הרכיב המנייתי הנו רווחי יותר. מצב זה נובע מחוסר הגמישות וחוסר השקיפות של קרן ההשתלמות.
אז מה ניתן לעשות?

גרניט מציעה ניהול אינדיבידואלי של קרן ההשתלמות במסלול IRA בהתאם לצרכי הלקוח. זהו מסלול מיוחד אשר מאפשר להתגבר על החסרונות של המסלולים הסטנדרטיים של קרן ההשתלמות שהוזכרו לעיל, תוך שמירה על היתרונות שלה. במסלול IRA, קרן ההשתלמות הופכת לתיק מנוהל לכל דבר ועניין, ובמקום להיות מנוהלת באופן קבוצתי היא מנוהלת באופן אישי עבור הלקוח. כך ניתן להתאים אותה במדויק לצרכיו של הלקוח, ואף למקסם את הטבות המס, למשל על ידי הסטת הרכיב המנייתי של התיק הכולל לקרן ההשתלמות, אשר שומרת על הפטור ממס גם במסלול IRA.
ניתן לנייד כל קרן השתלמות קיימת, כמו גם חלק מקופות הגמל, למסלול של ניהול באמצעות מסלול IRA. הפקדות המעסיק נמשכות כרגיל גם במסלול ה IRA. קרן ההשתלמות נשארת קרן השתלמות לכל דבר ועניין, רק אופן ההשקעה משתנה והופך להיות גמיש שקוף ומתקדם יותר.
מעוניין לשמוע פרטים נוספים? לחץ כאן להשארת פרטים.